پنج شنبه ٠٢ اسفند ١٣٩٧
 
صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت|English|ไทย
Title
iran
ارگ بم
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
?????


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش :

گزارش بازدید از دانشگاه ایسترن ایشیا “Eastern Asia University” ودیدار با رئیس و اعضای هیات مدیره و هیات امنای دانشگاه

با توجه به برگزاری اجلاس سالانه اتحادیه بین المللی دانشگاه ها در بانکوک ، روسا و نمایندگان تعدادی از دانشگاه های کشورمان نیز در این اجلاس شرکت نموده و چند روزی را میهمان اجلاس در بانکوک بودند . روسا و یا نمایندگانی از دانشگاه های تهران ، تربیت مدرس ، تبریز ، همدان ، دانشگاه اهل بیت (ع) ، دانشگاه المصطفی ، دانشگاه آزاد و .... از جمله این میهمانان بودند .

در این میان رئیس دانشگاه اهل بیت آقای دکتر مخزن موسوی و معاون دانشگاه المصطفی آقای دکتر قنبری ، با هماهنگیهای صورت گرفت قبلی در       برنامه های بازدید از برخی موسسات آموزش عالی تایلند ، به همراه رایزن فرهنگی ج.ا.ا در بانکوک حضور یافتند و ضمن آشنائی با این موسسات و دانشگاه ها ،       زمینه های همکاری های مشترک بین دانشگاهی را نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند .

در برنامه تنظیمی دوم ، به اتفاق هیات دانشگاه اهل بیت به ریاست آقای دکتر مخزن موسوی رئیس دانشگاه و آقای رمضانی گل افزائی معاونت بین الملل این دانشگاه  ، از دانشگاه ایسترن ایشیا ، بازدید به عمل آمد .ابتدا ، توسط رئیس دانشگاه  از هیات بازدید کننده ، استقبال به عمل آمد .سپس در معیت رئیس دانشگاه ، در جلسه ای مرکب از اعضای هیات مدیره و هیات امنای دانشگاه ، حضور یافته و خوشامدگوئی رسمی به عمل آمد .ابتدا ، فیلم مستندی در معرفی دانشگاه و فعالیتها و تاریخچه آن برای حاضران به نمایش در آمد  .در ادامه ، نماینده دانشجویان متن خوشامدگوئی را به زبان عربی در برابر میهمانان قرائت نمود و سپس گروه سرود دانشجویان برنامه های متنوعی اجرا  نمود .

در قسمت بعدی ، رئیس دانشگاه گزارشی از فعالیت ها و تاریخچه تاسیس و اطلاعات آموزشی و تعداد دانشکده ها و رشته ها و مقاطع تحصیلی و اعضای هیات علمی و دانشجویان ارائه نمود . رئیس دانشگاه که اخیرا در قالب سفر گروه روسای دانشگاه ها و دانشکده های تایلند به ایران سفر کرده بود ، ضمن ابراز رضایت و خوشحالی از سفر به ایران اعلام نمود ، دانشگاه ، طرح تاسیس اتاق ایران و مرکز آموزش فارسی و ایران شناسی را به تصویب رسانده و بودجه قابل توجهی نیز به راه اندازی این مرکز اختصاص داده است و حتی مکان آن نیز اختصاص یافته است و برای راه اندازی و شروع به کار مرکز و طراحی داخلی آن متناسب با معماری ایرانی ، از رایزنی فرهنگی درخواست کمک فکری و پشتیبانی فرهنگی نمود . 

سپس رایزن فرهنگی ، از استقبال گرم دانشگاه تشکر نمود و نسبت به شروع رابطه و همکاری مشترک میان دانشگاه و رایزنی فرهنگی و نیز دانشگاه های ایران در آینده ابراز امیدواری نمود . در ضمن اهتمام دانشگاه به تاسیس مرکز ایرانشناسی را ستود و آنرا از ثمرات آشنائی از نزدیک رئیس دانشگاه با ایران و فرهنگ و تکدن ایران دانست و ابراز امیدواری نمود ، این روند در سال های آینده نیز تداوم داشته باشد .

در ادامه آقای دکتر مخزن موسوی رئیس دانشگاه اهل بیت نیز از پذیرایی گرم دانشگاه و ریاست آن ، تشکر نمود و خواستار تهیه متن تفاهم نامه همکاری های مشترک بین دو دانشگاه گردید .سپس میهمانان به بازدید از قسمت های مختلف دانشگاه ، دعوت شدند و مکان پیش بینی شده برای اتاق ایران و مرکز آموزش فارسی و ایران شناسی نیز مورد بازدید قرار گرفت .در پایان ، هدایائی به رسم یادبود به میهمانان اهدا شد و با نهار از هیات ایرانی پذیرائی به عمل آمد . 


١١:٠٩ - چهارشنبه ٣ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٥٦٩١    /    تعداد نمایش : ٤١٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
دفتر مقام معظم رهبری

بنر نام سال ها

اینستاگرام

منابع اموزش زبان فارسی

تلگرام دفتر

وب سایت آقا

کتابخانه سازمان

facebook

مجله پیام اسلام شماره جدید

iqna

مجله ايرانيان

وزارت امور خارجه

سايت رياست جمهوري

مجمع جهانی اهل بیت

حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارات

بنیاد سعدی

فرهنگستان هنر

سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري

خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران

خود آموز فارسي

فرهنگسرا

کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان

سامادهی ترجمه و نشر معارف اسلامی

اداره بیمه
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 277955
Visitorsofday : 79
Visitorsofpage : 1323087
Onlinevisitors : 7
PageLoad : 1.0781

خانه|صفحه اصلی|سوالات متداول|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت