اخبار > صدور ویزای الکترونیک از امروز استارت خورد  چاپ        ارسال به دوست

صدور ویزای الکترونیک از امروز استارت خورد

 

صدور ویزای الکترونیک از امروز استارت خورد

قشقاوی

 

معاون پارلمانی و کنسولی وزارت امور خارجه از آغاز طرح آزمایشی صدور ویزای الکترونیک ایران از امروز (سه‌شنبه) خبر داد و گفت: با افزایش شمار کشورهایی که در حال لغو ویزا با آنها هستیم و همچنین تمدید اعتبار ویزای فرودگاهی تا ٣ ماه، مشکل ویزای ایران تقریبا حل شده است.

12.00

   حسن قشقاوی معاون وزارت امور خارجه اعلام کرد: بر این اساس هر شخصی از هر کجای دنیا جز 10 کشوری که ویزای فرودگاهی به آنها نمی دهیم، می تواند از طریق اینترنت درخواست ویزا کرده و با دریافت یک کُد در فرودگاه اصفهان، ویزا دریافت کند

  حسن قشقاوی شامگاه دوشنبه (۱۱ مرداد) در هم‌اندیشی بخش خصوصی و دولتی گردشگری که در هتل اوین برگزار شد، این نوید را داد که ویزای الکترونیک ایران تا پایان سال به طور قطعی و بدون نقص راه‌اندازی شود.

وی اظهار کرد: با اینکه الزام دولت برای راه‌اندازی این ویزا تا پایان سال است، اما از روز سه‌شنبه - ١٢ مردادماه - اولین عملیات اپراتوری ویزای الکترونیک از طریق یکی از آژانس‌های واردکننده گردشگر خارجی آغاز می‌شود.

قشقاوی همچنین گفت: سیستم ویزای الکترونیک ایران بسیار قوی است و درخواست کننده حتی از منزل می‌تواند شاهد تمام مراحل اجرایی کار باشد.

 ۱۱ نوع ویزا برای ایران

وی سپس با اشاره به وجود ١١ نوع ویزا در ایران اظهار کرد: این تنوع به حدی است که ما گاهی نگران می‌شویم کاربرد آنها برای مردم درست تبیین نشود. مثلا نوعی ویزای یک ساله با یک‌سوم قیمت برای همسران خارجیِ زنان ایرانی و فرزندان آنها وجود دارد که بسیاری از آن اطلاع ندارند و این درحالیست که ما ٦ میلیون ایرانیِ مقیم خارج داریم و یقینا آنها تمایل دارند به همراه خانواده سرزمین مادری را ببینند.

توضیحاتی درباره‌ی چگونگی سفر چهره‌ی مشهور آمریکایی به ایران

معاون کنسولی وزارت امور خارجه در ادامه به برخی مشکلاتی که امکان دارد با تسهیل شرایط صدور ویزا پیش آید، اشاره کرد و افزود: مثلا وقتی یک ستاره آمریکایی - انگلیسی برای دریافت ویزای ایران از طریق شرکتی درخواست می‌دهد، این بحث مطرح می‌شود که چرا او را تشخیص ندادند، درحالیکه طرف دیگر ماجرا این است که همکاران ما آن خانم‌های آنچنانی را بشناسند! اگر این اتفاق رخ دهد که نقض غَرَض است.

وی اضافه کرد: آن شخص با اسم دیگری ویزای ایران را گرفته بود، اما فضایی علیه ارگان‌های دولتی ایجاد شد. البته که چنین مواردی خیلی کم اتفاق می‌افتد و حتما بارها گفته‌ام اگر بودجه (وزارت خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات) در اختیار من بود، همه را به گردشگری اختصاص می‌دادم، این را برای دل خوش کردن نمی‌گویم، چون با همه وجودم به آن باور دارم.در زمانی که ویزای الکترونیک راه‌اندازی شود طبیعی است که با چنین مواردی مواجه شویم. بنابراین خواهش می‌کنم برای حفظ ارزش‌ها، دقت بیشتری شود، چون ممکن است حساسیت‌هایی را ایجاد کند، چرا که نظام ما اسلامی است و ما مراجع، علما و نمایندگان مجلس را داریم که حساسیت‌های فرهنگی دارند و این اتفاقات ممکن است بعدها مشکلاتی را ایجاد کند.

او از فعالان گردشگری درخواست کرد: برادرانه و خواهرانه در اجرای طرح‌هایی مثل ویزای الکترونیک به دستگاه‌های اجرایی کمک کنند تا فضایی علیه کشور ایجاد نشود.

اگر بودجه وزارت خارجه دست من بود...

«قشقاوی» در بخش دیگری از سخنانش در این همایش گردشگری، توجه به صنعت گردشگری را به واسطه اثرگذاری فوق‌العاده مثبتی که بر دیپلماسی کشور و برقراری ثبات، صلح و امنیت دارد، بسیار با أهمیت دانست و افزود: اگر اعتبارات وزارت خارجه را 5 درصد درنظر بگیریم و 95 درصد دیگر اعتبارات را به گردشگری بدهیم، به والله قسم که بیشتر به نفع دیپلماسی کشورمان خواهد بود. چرا که بارها در ماموریت‌های متعددم به سایر کشورها، شاهد بودم پخش فیلم و سخنرانی و برگزاری همایش و همه این کارها فقط 5 درصد اثر دارد، برای همین

وی در تایید صحت سخنانش، نوع برخورد شخصیت‌های سایر کشورها را در دیدار با مقامات ایرانی مثال زد و بیان  کرد: بدون تردید وقتی وزیر کشوری ما را خیلی تحویل می‌گیرد، یعنی یک‌بار قبلا به ایران سفر کرده است. اهمیت دیپلماسی عمومی هم در همین است.

معاون کنسولی وزارت خارجه سپس فعالان گردشگری را به خاطر کارآفرینی که دارند جهادگر خواند و گفت: ما دو مجاهد در کشور داریم، یک دسته مدافعان حرم هستند که با حقوق اندک به عشق اهل بیت به دفاع از اسلام می‌پردازند و گروه دوم کارآفرین‌ها هستند که در شرایط سخت و خشن بروکراسی و سیستم اداری، سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی می‌کنند؛ شخصا غیر از این دو گروه مجاهد دیگری نمی‌بینم.

 

خبراز: ایسنا


١٥:٠٠ - دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٨٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٩١جستجو
اخبار عمومی

روزهای فرهنگی پل پیوند ایران و اسلواکی است

       دوشنبه 3 ارديبهشت 1397

روزهای فرهنگی پل پیوند ایران و اسلواکی است

بهایی شیخی بر اریکه علوم زمانه

       دوشنبه 3 ارديبهشت 1397

بهایی شیخی بر اریکه علوم زمانه

امضای چند یادداشت تفاهم در حوزه پزشکی و درمان میان ایران و اتریش ایران و اتریش در جریان سفر محمد باقر لاریجانی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتریش، چند سند یادداشت تفاهم در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش پزشکی و تجهیزات بیمارستانی امضا شد. به گزارش ایسنا، محمد باقر لاریجانی که در راس یک هیات مهم متشکل از نماینده استان آذربایجان غربی، مدیران ستاد حوزه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تاریخ ۲۴-۲۳ فروردین ماه به اتریش سفر کرده است، در دیدار و رایزنی با مقامات اتریشی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار داد. این هیات در دیدار با دکتر «کلمنتس آوئر» قائم مقام وزیر بهداشت، کار و امور اجتماعی اتریش، آقای «رایشهارت» قائم مقام وزیر حمل و نقل، نوآوری و فناوری، پرفسور «پریتز » رییس دانشگاه زیگموند فروید و خانم دکتر «فریتز » معاون دانشگاه علوم پزشکی وین، زمینه‌های توسعه و تعمیق همکاری جمهوری اسلامی ایران و اتریش در حوزه های مختلف آموزش پزشکی، بهداشت و درمان و همچنین همکاری های دو کشور در حوزه بیمارستان سازی و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی گفتگو و رایزنی بعمل کرد. شرکت در همایش بهداشت الکترونیکی (E-Health) و مذاکره برای اقدامات اجرایی در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه نظام سلامت الکترونیک بیماری‌های غیرواگیردار نیز از دیگر موضوعات و برنامه های هیأت ایرانی طی مدت اقامت در وین بود. علاوه بر دیدارهای مذکور، هیات ایرانی از بزرگترین بیمارستان اتریش موسوم به آکاها (AKH) ، شرکت های معتبر بیمارستان سازی، انجمن خدمات بیمارستان ( KAV ) و همچنین مرکز سوانح جاده‌ای اتریش نیز بازدید و از نزدیک با توانمندی های طرف های اتریشی و حوزه های همکاری آشنا شدند. در این سفر چند یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های آموزشی - دانشگاهی، بیمارستانی و بهداشتی و درمانی بین طرفین به امضا رسید. در این دیدارها طرفین ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و روبه گسترش دو کشور در حوزه های مختلف و با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده دو کشور در عرصه های مختلف پزشکی و درمان و بهداشت، نسبت به برداشتن گام های بلند در جهت توسعه و تقویت همکاری های فیمابین ابراز علاقمندی کرده و بر استمرار این نوع مشورت ها و رایزنی ها نیز تأکید کردند .

       پنج شنبه 30 فروردين 1397

امضای چند یادداشت تفاهم در حوزه پزشکی و درمان میان ایران و اتریش ایران و اتریش  در جریان سفر محمد باقر لاریجانی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتریش، چند سند یادداشت تفاهم در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش پزشکی و تجهیزات بیمارستانی امضا شد.  به گزارش ایسنا، محمد باقر لاریجانی که در راس یک هیات مهم  متشکل از نماینده استان آذربایجان غربی، مدیران ستاد حوزه سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در تاریخ ۲۴-۲۳ فروردین ماه به اتریش سفر کرده است، در دیدار و رایزنی با مقامات اتریشی راه‌های توسعه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه را مورد بررسی قرار داد. این هیات در دیدار با دکتر «کلمنتس آوئر» قائم مقام وزیر بهداشت، کار و امور اجتماعی اتریش، آقای «رایشهارت» قائم مقام وزیر حمل و نقل، نوآوری و فناوری، پرفسور «پریتز » رییس دانشگاه زیگموند فروید و خانم دکتر «فریتز » معاون دانشگاه علوم پزشکی وین، زمینه‌های توسعه و تعمیق همکاری جمهوری اسلامی ایران و اتریش در حوزه های مختلف آموزش پزشکی، بهداشت و درمان و همچنین همکاری های دو کشور در حوزه بیمارستان سازی و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی گفتگو و رایزنی بعمل کرد.   شرکت در همایش بهداشت الکترونیکی (E-Health) و مذاکره برای اقدامات اجرایی در خصوص همکاریهای دو کشور در حوزه نظام سلامت الکترونیک بیماری‌های غیرواگیردار نیز از دیگر موضوعات و برنامه های هیأت ایرانی طی مدت اقامت در وین بود. علاوه بر دیدارهای مذکور، هیات ایرانی از بزرگترین بیمارستان اتریش موسوم به آکاها (AKH) ، شرکت های معتبر بیمارستان سازی، انجمن خدمات بیمارستان ( KAV ) و همچنین مرکز سوانح جاده‌ای اتریش نیز بازدید و از نزدیک با توانمندی های طرف های اتریشی و حوزه های همکاری آشنا شدند. در این سفر چند یادداشت تفاهم همکاری در حوزه های آموزشی - دانشگاهی، بیمارستانی و بهداشتی و درمانی بین طرفین به امضا رسید. در این دیدارها طرفین ضمن ابراز خرسندی از مناسبات خوب و روبه گسترش دو کشور در حوزه های مختلف و با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده دو کشور در عرصه های مختلف پزشکی و درمان و بهداشت، نسبت به برداشتن گام های بلند در جهت توسعه و تقویت همکاری های فیمابین ابراز علاقمندی کرده و بر استمرار این نوع مشورت ها و رایزنی ها نیز تأکید کردند .

فضیلت و اعمال ماه شعبان

       چهارشنبه 29 فروردين 1397

فضیلت و اعمال ماه شعبان


زیبایی های حمام وکیل شیراز (تصویری)

       پنج شنبه 23 فروردين 1397

زیبایی های حمام وکیل شیراز (تصویری)


لینک های مرتبط

مرکز اسلامی هامبورگ